Mieszkania w Sosnowcu różnorodne cenowo

Sosnowiec to jedno większych miastach na terenie województwa śląskiego. Specjalizuje się w przemyśle ciężkim oraz transporcie ze względu na atrakcyjną lokalizację. Położenie może mieć również znaczenie na rynku nieruchomości. Poszukując taniego mieszkania przy głównych węzłach komunikacyjnych warto rozważyć Sosnowiec.

Największych wybór znajduje się pośród lokali w blokach z wielkiej płyty, jakie zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych lub jeszcze wcześniej. Takie mieszkania znajdują się w zachodnich dzielnicach miasta, jak Środula, Pekin, Zagórze. Dużym atutem takich mieszkań jest ich cena, gdyż sprzedawane są za mniej niż 1500 zł za metr kwadratowy. Ale tak tanie lokale czy kawalerki w Sosnowcu niemal zawsze wymagają kapitalnego remontu. Bardzo niska cena oznacza najczęściej bardzo niski standard.

Sosnowiec - mieszkania

Natomiast wyremontowane mieszkania z „wielkiej płyty” kosztują już 2-3 tys. zł za metr. Podobnie jest w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym, gdzie średnio za metr płaci się 2,5 tys. zł. Najwięcej tego typu nieruchomości mieści się w dzielnicach Pogoń, Sielec oraz w centrum miasta. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe w Sosnowcu, gdyż ich cena rzadko przekracza 150 tys. złotych. Stale realizowane są nowe inwestycje budowlane, które mają zapewnić mieszkańcom wybór różnych nieruchomości o odpowiednim standardzie. Wielu deweloperów oferuje gotowe mieszkania pod klucz, do których od razu można się wyprowadzić. Przykładem jest Cynamonowy Dom przy ul. Zegadłowicza.

Wybierać można również pod względem powierzchni. Jeżeli interesuje nas mieszkanie trzypokojowe w Sosnowcu warto zwrócić uwagę na oferty lokali na Osiedlu Kopernika w dzielnicy Pogoń, gdzie do dyspozycji lokatorów są ponad siedemdziesięciometrowe nieruchomości wraz z garażem podziemnym. W Sosnowcu sprzedaż mieszkań determinowana jest przez ich ceną, dlatego sporadycznie sprzedawana są luksusowe lokale mieszkalne. Za apartament w Sosnowcu trzeba zapłacić od 4 do nawet 5,5 tys. zł za metr, dlatego tylko nieliczni mogą są pozwolić na tak kosztowną inwestycję.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz