Nowe powierzchnie użytkowe w Sosnowcu

Sosnowiec jako trzecie do wielkości miasto na Śląsku dba o wysoki poziom życia mieszkańców oraz rozwój infrastruktury. Ponadto, choć to bardzo młode miasto (prawo miejskie Sosnowiec otrzymał w 1902 roku), nie brakuje tu ważnych zabytków architektonicznych oraz urokliwych pejzaży. Miejscem spacerów sosnowiczan są okoliczne parki i zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, gdzie nieustannie trwają prace upiększające te tereny.

Przykładem jest inwestycja w centrum miasta. Skwer przy alei Zwycięstwa w Sosnowcu ma niebawem zmienić swoje oblicze, choć nie każdemu ten pomysł się spodobał. Teren o powierzchni 0,3 hektara został wykupiony przez inwestora, który planuje w tym miejscy u wybudować nowoczesny biurowiec. W nowym obiekcie dostępne mają być różne lokale na wynajem, które powinny cieszyć się sporym zainteresowaniem ze względu na położenie budynku w centrum miasta. Dodatkowo teren należący do PSS Społem także ma być przemianowany. Póki co znajduje się tam pawilon z lokalami handlowymi, który ma być zastąpiony nowoczesny budynkiem użytkowym.

Sosnowiec - lokale uzytkowe

Obie działki dają wystarczająco dużo powierzchni do stworzenia wielkopowierzchniowego obiektu. W planach jest najwyższej klasy sześciopiętrowy biurowiec. Każda kondygnacja liczyć ma około 2 tys. metrów kwadratowych. Na dolnych poziomach mieścić się będzie galeria handlowa oraz różne lokale użytkowe. Tego typu miejsc w Sosnowcu jest niewiele, dlatego inwestycja ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Ponadto w budynku na skwerze mają także mieścić się luksusowe lokale biurowe. A na ostatnim piętrze zaplanowano wyjątkowe 200-metrowe apartamenty. Szczegóły dotyczące inwestycji nie są znane. Nie wiadomo kiedy ewentualna budowa przy al. Zwycięstwa miałaby w ogóle ruszyć. Nie ulega wątpliwości, że lokale od zaraz potrzebne są w przestrzeni biurowej Sosnowca, ale nie wszystkim mieszkańcom odpowiada taka drastyczna zmiana w krajobrazie sosnowieckiego skweru. W ciągu najbliższych miesięcy wyjaśni się jaki plany ma nowy właściciel gruntu w sercu miasta.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz