Sportowe inwestycje Sosnowca

Sosnowiec silnie związany jest ze sportem. Na terenie miasta prócz najsłynniejszej drużyny piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec, trenują także rugbiści, siatkarze oraz hokeiści. Jednak wysokie wyniki w lidze i na arenie międzynarodowej można uzyskać regularnie trenując w odpowiednich warunkach. W pełni przystosowany do uprawiania danej dyscypliny budynek, w którym działa ogrzewanie centralne i nikt nie musi marznąć, to warunek sukcesu. Dlatego też powstają nowe hale sportowe i stadiony piłkarskie, a stare są remontowane. Wszystko to, by zapewnić utalentowanym zawodnikom optymalne warunki do trenowania, a kibicom możliwość ich dopingowania podczas ważnych rozgrywek.

Właśnie dlatego w Sosnowcu potrzebne są zmiany. Stadion Ludowy ma już bowiem prawie 60 lat, co z pewności mu nie służy. Mieszkańcy miasta od lat zwracają uwagę na konieczność wykonania remontu tego obiektu. Szczególnie, gdy inne budowle tego typu na Śląsku przechodzą gruntowną modernizację. W Tychach oraz Zabrzu budowane są stadiony z prawdziwego zdarzenia, które mają być chlubą miast. Nowa hala ma odmienić oblicze sosnowieckiej piłki nożnej i przyczynić się do lepszych wyników drużyny w lidze. Co ważne, miasto jest już właścicielem całego terenu, dzięki czemu łatwiej będzie archaiczny stadion zmienić w nowoczesny obiekt piłkarski.

Stadion Ludowy ma dobrą bazę pod rozbudowę: budynek przystadionowy, szatnie dla zawodników, duże zaplecze i magazyn oraz restauracje. Jednak warunkiem rozpoczęcia prac budowlanych jest plan wykorzystania całego kompleksu. Stadion musi bowiem na siebie zarabiać. Jeżeli nie przyciągnie odpowiedniej liczby kibiców trudno będzie utrzymać właściwy standard. Nie wiadomo jeszcze, jak duży będzie to stadion. Wspomina się nawet o 12 tysiącach miejsc, choć bardziej prawdopodobne są trybuny dla 8-10 tysięcy kibiców.

Wszystko wskazuje na to, że jeżeli nowy obiekt zostanie zaakceptowany to powstanie w miejscu obecnego. Znana wszystkim mieszkańcom Sosnowca lokalizacja przywołuje sportowe wspomnienia.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz